ruch narodowy w Tomaszowie??

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: postronny » 8 gru 2008, o 09:06

Związek np ONR z faszyzmem i z nazizmem fajnie opisuje Davis w swojej najnowszej książce.Jeżeli nie rozumiesz związków faszystów z różnych krajów oraz wojny i związanego z tym bestialstwa to po co się odzywasz?UPA ,Bulbowcy,Ustasze itd.też byli narodowcami i też mordowali dla ojczyzny.Musieli to robić bo ich małe rozumki nie pojmowały,że 2 narody mogą żyć obok siebie.Łapiesz coś?
Narutowicz Twoim zdaniem musiał zginąć,bo (Twoim zdaniem) był antypolski.Jakiś czas temu musiał zginąć Popiełuszko,bo pewnym ludziom jego postępowanie wydawało się bardzo dla Polski szkodliwe.
Przyłączam się do apelu gości.Nie zaśmiecaj tego forum.Poglądy nacjonalistyczne są śmiesznym echem zaprzeszłych ideologii.Niosą jednak w sobie nienawiść,chęć konfrontacji wykraczających poza normy demokratyczne (np.usprawiedliwianie morderstw,linczów itd.)
Na górę

Postautor: Szczerbiec » 8 gru 2008, o 15:27

Faszyzm i nazizm są konkretnymi doktrynami politycznymi wynikającymi z ideologii (narodowy socjalizm). Narodowcy sprzeciwiają się zazwyczaj socjalizmowi w jakiejkolwiek wersji więc twoja teoria zostaje obalona. Ale co tam, lepiej dalej wciskać ludziom kit.
Nacjonalizm jest światopoglądem, w którym najważniejszy jest Bóg, Człowiek i Naród. W faszystowskich Włoszech Mussolini mówił, że Państwo jest wszystkim a Naród niczym, co całkowicie się kłóci z poglądami polskich nacjonalistów.
UPA.Bulbowcy to zwykli mordercy i zwyrodnialcy, przypinający sobie łatkę wyzwoleńców. Dokonali prawdziwego ludobójstwa na Polakach, szkoda tylko, że media milczą na ten temat.
Ustasze to nie nacjonaliści a szowiniści czyli skrajny odłam nacjonalizmu, którego w żaden sposób nie popieram.
2 narody mogą żyć w zgodzie obok siebie jak najbardziej, problem pojawia się gdy żyją w jednym domu.Stop the hate! Separate!
Jeden zagrażał systemowi, a drugi bytowi Państwa Polskiego.
Te normy demokratyczne są strasznie zachwiane i działają tylko w jedną stronę.
Ubliżajcie, bluzgajcie, swoich kompleksów tutaj i tak nie wyleczycie.
Na górę

Postautor: gość 1 » 8 gru 2008, o 18:14

teoria pana postonnego nie jest w ten sposób obalona panie szczerbiec.socjalizm narodowy nie miał kompletnie związku z socjalizmem jakimkolwiek.może pan o tym poczytać nawet u wspomnianego już N.Davisa (jeżeli może pan brać do ręki jego książki :lol: ).więc to pan wciska kit , bawi się hasłami, lub zwyczajnie tego nie wie.
co do upa- tak byli to mordercy.ale naszych akowców (którzy bali się też określenia "partyzant" ze wzgledu na mocno socjalistyczne asocjacje tej nazwy)też nazywano bandytami,powstańców syczniowych buntownikami, J.Piłsudski jest w Polsce bohaterem (wiem,że nie dla was :lol: -wy wolicie rusofila Dmowskiego) na Litwie zaś agresorem.
fakt pozostaje faktem- nacjonalizm jest chorobą,z której wylęgają się demony (lub jak w pańskim przypadku -demoniki :lol: ).zaś kompleksami to się pan dziel ze swoimi.nigdy nie widziałem szczęśliwego,wesołego, normalnego narodowca-to o czymś świadczy.np. koleś z którym mieszkałem podczas I roku studiów należał do tej bandy.był mały, słaby ( psychicznie i fizycznie) nie miał wzięcia u lasek (to chyba też przez Żydów :lol: ).ciągle podkreślał swoje przywiązanie do wartości- katolicyzmu( nie lubił prowokacji typu: idziesz Dyziu czcić Żyda i jego mamę Żydówkę?- jak pan sobie z tym radzi? :lol: ),rodziny ( miał tatę pijaka-byłego milicjanta) oraz historii.nie miał za grosz poczucia humoru.wszyscy jego koledzy byli dokładnie tacy sami.ale jak oni się wzajemnie wspierali :lol: !najgorsze było słuchanie ich bełkotu podczas chlania (a pić to oni lubili-mówili że taka polska tradycja).ostatnio mam przyjemność (wątpliwą ) widywać ludzi o podobnych "poglądach" wyłącznie podczas relacji z różnego rodzaju zadym np.parada równości -z jednej strony kochający inaczej :lol: domagają się swoich praw, z 2 strony "obrońcy" wartości- łyse mutanty bluzgające i rzucające kamieniami.jak widać wszelka głupota i dewiacja ma w naturze swoją równie głupią przeciwwagę.
Na górę

Postautor: Szczerbiec » 8 gru 2008, o 19:50

Wytłumacz mi jak socjalizm może nie być socjalizmem ? Ludzie popierający ta ideologię sami przyznają, że jest to nurt lewicowy przynajmniej w kwestiach gospodarczych.

arodowym socjalistom udało się całkowicie wyeliminować motyw zysku z zarządzania biznesem. W Niemczech nazistowskich już nie ma mowy o wolnym przedsiębiorstwie ani też nie istnieją przedsiębiorcy. Byli przedsiębiorcy zostali zredukowaniu do statusu Betriebsfuehrer (kierownika przedsiębiorstwa). Nie mogą swobodnie działać, muszą bezwarunkowo słuchać poleceń wydawanych przez Ministerstwo Gospodarki Rzeszy (Reichswirtschaftsministerium), jego urzędników okręgowych oraz rejonowych. Rząd Rzeszy nie tylko określa ceny oraz stopy procentowe, jakie należy płacić i jakich można żądać, wysokość płac i zarobków, ilość towarów jakie mają być wyprodukowane oraz metody stosowane w produkcji, lecz wyznacza każdemu kierownikowi przedsiębiorstwa określony dochód, praktycznie przekształcając go tym samym w płatnego pracownika państwowego. System taki, poza niektórymi stosowanymi terminami, nie ma nic wspólnego z kapitalizmem i gospodarką rynkową. Jest to po prostu socjalizm według niemieckiego wzorca, Zwangswirtschaft (gospodarka nakazowa). Różni się on od rosyjskiego wzoru socjalizmu - systemu otwartej nacjonalizacji wszystkich zakładów - jedynie w kwestiach technicznych. ”
— Ludwig von Mises, Biurokracja, 1944


Nie da się uszczęśliwić wszystkich, więc nie wiem co miałeś na celu podając przykład Piłsudskiego.
My jako Naród również dokonywaliśmy zbrodni, ale porównywanie AK do UPA, która dokonała prawdziwego ludobójstwa jest z twojej strony lekko niepoważne.
To, że ty nigdy nie widziałeś szczęśliwego Narodowca o niczym nie świadczy, no może o twoim sporym pechu. Nie wiem gdzie doświadczyłeś takich sytuacji i mam poważne wątpliwości czy to byli Narodowcy.
"Łyse mutanty" - no i mamy pierwszy kompleksik :lol:
Widać jak mało wiesz o Ruchu Narodowym skoro kojarzą ci się jedynie z kamieniami i tępieniem pederastów.
Ze swojej strony dodam jeszcze, że wizerunek narodowca, którego opisałeś ze mną nie ma nic wspólnego. Zresztą wydaje mi się, że to jest opis kogoś zupełnie innego...

Ps. Pozdrowię od ciebie swoje "demoniki" :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 8 gru 2008, o 20:18

Szczerbiec pisze:Wytłumacz mi jak socjalizm może nie być socjalizmem ? Ludzie popierający ta ideologię sami przyznają, że jest to nurt lewicowy przynajmniej w kwestiach gospodarczych.

arodowym socjalistom udało się całkowicie wyeliminować motyw zysku z zarządzania biznesem. W Niemczech nazistowskich już nie ma mowy o wolnym przedsiębiorstwie ani też nie istnieją przedsiębiorcy. Byli przedsiębiorcy zostali zredukowaniu do statusu Betriebsfuehrer (kierownika przedsiębiorstwa). Nie mogą swobodnie działać, muszą bezwarunkowo słuchać poleceń wydawanych przez Ministerstwo Gospodarki Rzeszy (Reichswirtschaftsministerium), jego urzędników okręgowych oraz rejonowych. Rząd Rzeszy nie tylko określa ceny oraz stopy procentowe, jakie należy płacić i jakich można żądać, wysokość płac i zarobków, ilość towarów jakie mają być wyprodukowane oraz metody stosowane w produkcji, lecz wyznacza każdemu kierownikowi przedsiębiorstwa określony dochód, praktycznie przekształcając go tym samym w płatnego pracownika państwowego. System taki, poza niektórymi stosowanymi terminami, nie ma nic wspólnego z kapitalizmem i gospodarką rynkową. Jest to po prostu socjalizm według niemieckiego wzorca, Zwangswirtschaft (gospodarka nakazowa). Różni się on od rosyjskiego wzoru socjalizmu - systemu otwartej nacjonalizacji wszystkich zakładów - jedynie w kwestiach technicznych. ”
— Ludwig von Mises, Biurokracja, 1944


Nie da się uszczęśliwić wszystkich, więc nie wiem co miałeś na celu podając przykład Piłsudskiego.
My jako Naród również dokonywaliśmy zbrodni, ale porównywanie AK do UPA, która dokonała prawdziwego ludobójstwa jest z twojej strony lekko niepoważne.
To, że ty nigdy nie widziałeś szczęśliwego Narodowca o niczym nie świadczy, no może o twoim sporym pechu. Nie wiem gdzie doświadczyłeś takich sytuacji i mam poważne wątpliwości czy to byli Narodowcy.
"Łyse mutanty" - no i mamy pierwszy kompleksik :lol:
Widać jak mało wiesz o Ruchu Narodowym skoro kojarzą ci się jedynie z kamieniami i tępieniem pederastów.
Ze swojej strony dodam jeszcze, że wizerunek narodowca, którego opisałeś ze mną nie ma nic wspólnego. Zresztą wydaje mi się, że to jest opis kogoś zupełnie innego...

Ps. Pozdrowię od ciebie swoje "demoniki" :lol:


Brawurowa obsługa Wikipedii. Jakie w takim razie są poglądy narodowców na gospodarkę?
Na górę

Postautor: Szczerbiec » 8 gru 2008, o 21:10

Jakie to ma znaczenie czy wikipedia czy inne źródła skoro jest to cytat? W najprostszy sposób pokazałem, że gość 1 jest w błędzie (choć dajmy mu szansę na obronę). Jeśli chcesz mogę wkleić inny artykuł mówiący o lewicowym rodowodzie narodowego socjalizmu ale wątpię żeby chciało ci się go czytać.

Konkretnego programu gospodarczego nie ma. Część jest za korporacjonizmem a część za interwencjonizmem państwowym w rynek. Jedni są kapitalistami a niektórzy są za socjalizmem (nie mylić z NS), jeszcze inni wybierają konserwatywny liberalizm.
Na górę

Postautor: widz » 8 gru 2008, o 22:03

Szczerbiec nie dyskutuj z lewicową propagandą, szkoda czasu. Faceciki ukształtowane na Gazecie Wyborczej, TV, internecie i Normanie Davisie. Swoją drogą czy nie wydaje wam się dziwne, że polską historię kształtuje obcy historyk występujący w charakterze autorytetu. Autorytetów ci u nas dostatek, niestety coraz więcej z kłopotliwymi teczkami w archiwach. Lepiej przeczytaj ostatniego Łysiaka. Smakołyk.
pozdrawiam
Na górę

Postautor: Szczerbiec » 9 gru 2008, o 00:44

widz pisze:Lepiej przeczytaj ostatniego Łysiaka. Smakołyk.
pozdrawiam

Postaram się zapoznać z tą pozycją lecz czas mnie ogranicza. W tej chwili jestem w trakcie czytania Dzienników Turnera. Co prawda e-book to nie to samo co książka ale może będziesz zainteresowany (o ile już nie czytałeś)
http://rapidshare.com/files/150329352/D ... a.doc.html
A co do dyskusji z fanami Michnika to sprawia mi przyjemność kiedy czują, że ich dotychczasowe przekonania walą się jak domki z kart.
Na górę

Postautor: postronny » 9 gru 2008, o 10:19

Czyje poglądy walą się?Obawiam się ,że musiałbyś się jeszcze sporo podszkolić (celowo nie wspominam o studiowaniu)aby kogokolwiek swoimi ciekawostkami (celowo nie piszę o poglądach) zainteresować o przekonaniu nie wspominając.Po raz kolejny udowodniłeś Wasze pojęcie o świecie-istniejemy MY oraz lewacy-tzn nie WY.Wszyscy "lewacy" są ogłupieni, czytają tylko GW,ogladają wyłącznie TVN.Rzeczywistość jest troche bardziej zróżnicowana.Aby się rozwodzić za bardzo:WY-to tylko 1-2-%społeczeństwa.Odsetek ten zmniejsza się wraz ze wzrostem zasobności kieszeni społeczeństwa. Tu zgadzam się z gościem 1-nacjonalizmy to próby odreagowania frustracji, nie tylko materialnej.Hitler-uszkodzony podczas I wojny(kastracja,podobno tylko częsciowa,lecz wykluczająca sex),Heider - (ostatnio zabił się w zamroczeniu alkoholowym)-radykał,nacjonalista i homoseksualista (pieknego miał chłopaka!!!).
Życzę więc nam wszystkim dużych zarobków,mniej alkoholików,impotentów,zakamuflowanych pedałów.Wtedy problem z nacjonalistami zniknie sam.
Na górę

Postautor: Gość » 9 gru 2008, o 10:45

Szczerbiec pisze:Jakie to ma znaczenie czy wikipedia czy inne źródła skoro jest to cytat? W najprostszy sposób pokazałem, że gość 1 jest w błędzie (choć dajmy mu szansę na obronę). Jeśli chcesz mogę wkleić inny artykuł mówiący o lewicowym rodowodzie narodowego socjalizmu ale wątpię żeby chciało ci się go czytać.

Konkretnego programu gospodarczego nie ma. Część jest za korporacjonizmem a część za interwencjonizmem państwowym w rynek. Jedni są kapitalistami a niektórzy są za socjalizmem (nie mylić z NS), jeszcze inni wybierają konserwatywny liberalizm.


Skoro niektórzy są za socjalizmem, a jednocześnie wiemy, że są nacjonalistami, to siłą rzeczy muszą się nasuwać negatywne wyobrażenia. Że państwo jest nie dla wszystkich. Że ustawy norymberskie. Itd. Kto nie spełnia kryterium pochodzenia, lub widzimisie posiadających władzę i środki represji, podlega "separacji", jak to eufemistycznie ująłeś.

Co do dyskusji. Przekonanie o tym, że się unieważnia czyjeś argumenty z rzeczywistym poddaniem ich pod wątpliwość, to nie to samo. Krygowanie się przed kolegami na erudytę, to też taki sobie chwyt.

Co ta za grupa "fani Michnika" jest jakaś definicja? Gdzie zaczyna bycie "fanem Michnika"? Czy raczej nie konstruujesz sobie jakiegoś wyobrażonego wroga, o stypizowanych cechach, który mało ma wspólnego z rzeczywistością, a jedynie z osobistymi przesądami? "Gazeta Wyborcza" mimo pewnych uchybień i przegięć w ideologizacji (niestety coraz częstszych), zawsze była orędownikiem praw człowieka, pluralizmu i wolności słowa. Czy jesteś wrogiem tych wartości? Czy czytałeś jakąś książkę Michnika?
Czy nie jest on dla ciebie symbolem walki z komunizmem? (Jeśli nie, to dlaczego).

Pytasz o refleksję nad źródłami niechęci do Żydów? Jakie one są twoim zdaniem? Czy obsesyjny antysemityzm nazistów, na tle lokalnych różnic, nie jest czasem wskaźnikiem pokrewieństwa z narodowym ruchem polskim? Co udowadniasz, to jedynie odrębne genezy tych ruchów. O zasadzie funkcjonowania i światopoglądzie powstałym na ich łonie milczysz. :/

"Stop nienawiści. Separacja" Contradictio in adiecto. Par excellence. (Bez wikipedii da radę? :P) To hasło jest bez sensu, to oksymoron. Nie ma nigdzie w świecie społeczeństw homogenicznych pod każdym względem. To wbrew naturze, to nigdzie nie występuje, podobnie jak etniczna czystość. W artykule na wikipedii, na który się powołujesz, są te dane przytoczone, a także ich ukrywanie przez nazistów oraz całe pseudonaukowe podstawy teorii rasistowskich. Twój pomysł na oddzieleanie narodów, wybacz, ale jest chory. Czy bierzesz pod uwagę skalę ludzkich nieszczęść, jaki takie coś może wygenrować? Czy próbowałeś sobie wyobrazić siebie jako członka mniejszości zmuszonego do emigracji, ewentualnie kogoś komu rozwydrzeni gówniarze podpalą sklep? To nic innego jak apel o społeczeństwo psychopatyczne. Tego chcesz?

Nie mówiąc już o tym, że zabójstwo Narutowicza usprawiedliwiacie "antypolonizmem". Słyszycie sami siebie? Rzesze były za Narutowiczem - je też należałoby zabić?
Na górę

Postautor: Gość » 9 gru 2008, o 11:00

Co się dzieje!? W dwudziestym pierwszym wieku ludzie pokroju powązkowskich hien mają coś do powiedzenia? A może myślą, że naród jest ciemny , głupi i słuchajacy tylko ziejącej nienawiścią i obłudą toruńskiej stacji?
Na górę

Postautor: Szczerbiec » 9 gru 2008, o 17:33

Skąd wziąłeś te 1-2% ? Z tego co zauważyłem sporo ludzi ma poglądy zbliżone do nacjonalistycznych tylko karmieni papką medialną najzwyczajniej o tym nie wiedzą.
Nacjonalizm jest próbą odreagowania frustracji - dla mnie jest jedyną słuszną drogą do niepodległej Polski.
Socjalizm w wykonaniu narodowców - narodowy socjalizm :lol:
Skoro narodowcy to katolicy a eNeSi walczyli z kościołem katolickim i odwrotnie to skąd takie durnoty ci do głowy przychodzą ?
Socjalizm w aspektach gospodarczych to np. becikowe, zasiłki, pomoc dla samotnych matek.
"Państwo jest nie dla wszystkich" - a to skąd wytrzasnąłeś ? Mniejszościom narodowym nikt nie zabrania w Polsce przebywać. Jedynym warunkiem jest, że to oni mają się przystosować do nas, a nie odwrotnie jak ma to teraz miejsce.
Separacja - tacy pederaści sami się separują od reszty społeczeństwa więc nawet oni popierają ten pogląd.
Socjalizm jest socjalizmem. Masz jakieś argumenty, że jest inaczej ?
Za co nie lubię Żydów ? Nie chcę mi się pisać na ten temat. Wspomnę tylko ogólnikowo, że Żydzi bardzo często działali przeciwko interesowi polskiemu.
Chrześcijaństwo i Judaizm również opiera się na Bogu a są to zupełnie inne religie. Odnośnie jeszcze Żydów - zapoznaj się w pewnymi nakazami zawartymi w Talmudzie, chodzi mi o zapisy dotyczące "goji".
Wracamy jeszcze do tej separacji: nikogo z kraju nie chcę wyrzucać, póki co wystarczyłoby mi zaostrzenie polityki migracyjnej i wymogów przyznawania polskiego paszportu.
Narutowicz wygrał dzięki mniejszościom narodowym, a nie dzięki rzeszom Polaków.
Tak nawiasem: słowo -rzesze- z czymś ci się nie kojarzy? :lol:

Na koniec o Michniku i Wybiórczej.
Michnik - symbol walki z komunizmem :lol: Ten chłop jest jedną z najbardziej zakłamanych osób w polskiej polityce. Ten człowiek sam o sobie mówił, że czuje się komunistą a nawet liberalnym żydokomunistą ! Ówczesny system jak najbardziej mu odpowiadał, chciał go tylko troszkę "poprawić".
W szmatławcu jakim jest GW bardzo często można spotkać:
-ataki na Kościół Katolicki
-szukanie wszędzie antysemityzmu, rasizmu itd. (niby rzecz pozytywna jednak w wykonaniu GW niektóre przypadki sięgają granic absurdu)
-nihilizm historii Polski
-potępianie zachowań patriotycznych (!)
-niszczenie wartości narodowych, etycznych
itd
Orędownik praw człowieka, pluralizm, wolność słowa - co dla ciebie te pojęcia oznaczają ? Zresztą nie odpowiadaj skoro nacjonalizm jest dla ciebie równoznaczny z faszyzmem.

Co się dzieje!? W dwudziestym pierwszym wieku ludzie pokroju powązkowskich hien mają coś do powiedzenia? A może myślą, że naród jest ciemny , głupi i słuchajacy tylko ziejącej nienawiścią i obłudą toruńskiej stacji?

A toruńskiego piernika zjesz ?
Na górę

Postautor: Gość » 9 gru 2008, o 21:12

Sam jesteś piernik!
Na górę

Postautor: widz » 9 gru 2008, o 22:18

Szczerbiec odpuść. To powoduje jedynie umacnianie się w intelektualnej durnocie. Ta nie potrafi latać, a szkoda.
Na górę

Postautor: szczerbiec » 10 gru 2008, o 09:48

Tak myślisz?Dzisiaj wykonałem już 3 loty.Wczraj około 28!i co ty na to?Łaską latania zostałem obdarowany nie za wybitne osiągnięcia w dziedzinie głupoty-tak mogą sądzić tylko fani Michnika i GW!!!Lecz po to by przekonać niedowiarków do moich faszstowskich idei.Niech maluczcy zobaczą prawdziwego orła polskiego!
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”