Biała Góra - opinie

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 22 sty 2024, o 10:47

rozumiem, że wpisanie w wyszukiwarkę frazy "stok Biała Góra godziny otwarcia" przekracza Twoje zdolności?
Jak tak to masz pierwszy lepszy link z tego co wyszukało: https://roztocze.love/n272-biala-gora-stok-narciarski
Tam jest zebrany komplet i godziny otwarcia i ceny, a nawet podgląd z kamery,
Dziękuję ci uprzejmie za info, dobrze że są osoby światlejsze, a moje zdolności są niestety jakie są, za co cię przepraszam i jeszcze raz dziękuję.
Na górę

Postautor: Gość » 22 sty 2024, o 10:57

Może zabrzmi to złowrogo ale uważam,ze powinno się zrezygnować na tej górce ze strefy dla sanek( do czasu,gdy będzie inna mozliwość tj rozbudowa kompleksu) itp.Rozumiem,ze obecnie nie ma tam miejsca na ośla łączke odseparowaną od głównego stoku a wiec bezpieczną strefe dla dzieci i tych co zakładaja narty pierwszy raz albo okazjonalnie.
Dla dzieciaków mozna organizowac górki bliskie ich zamieszkania.
W Tomaszowie to Siwa Dolina moze być Doliną zimowej śnieżnej rozrywki. Jak to dawniej bywało .
Nie wiem dlaczego zlikwidowano te restaurację? To nakręcało ruch rekreacyjny.Ludzie, zwłaszcza z małymi dziećmi muszą mieć jakis komfort wypoczynku.Jedzenie, ogrzanie się,toaleta latem czy zimą jest priorytetem.
Na górę

Postautor: Gość » 22 sty 2024, o 12:49

Niby to rodzic odpowiada za opieke nad dzieckiem,TYLKO ! jesli cos to rodzic szuka winnych dlaczego to, czy tamto i jest problem:prokurator ,dochodzenie,zamkniety stok ,itd..Myslenie nie boli",wiec moze warto pouczyc dzieci tam gdzie jest dla nich bezpiecznie.Mysle,ze skoro zrobiono tak duzo to na przyszle lata,, jakies'' znajda tez i z tym lepsze rozwiazanie
Dlatego ten stok nie jest dla rodzin z dziećmi które dopiero się uczą dlatego dalej do Jacni trzeba jechać 🤔🤔
Na górę

Postautor: Gość » 22 sty 2024, o 13:45

...
Dla dzieciaków mozna organizowac górki bliskie ich zamieszkania.
W Tomaszowie to Siwa Dolina moze być Doliną zimowej śnieżnej rozrywki. Jak to dawniej bywało ....
A skąd śnieg na górki bliskie ich zamieszkania? Z Białej Góry?

Teraz na podglądzie z kamerki - narciarzy na stoku zero, bo do 15-tej jeszcze sporo. Za to dzieciaków na wydzielonym dla nich kawałku trasy - niezła gromadka. I co? Wygonić te dzieciaki? Przecież dzieciaki na Białej Górze były od zawsze, choć kawałka trasy wcześniej im nikt nie wydzielał.
Na górę

Postautor: Gość » 22 sty 2024, o 18:37

hmmm...jak nie będzie narciarzy to biznes zasłabnie i będzie ...
Choć dramatycznie jest wtedy,gdy śniegu nie ma i jest ciepło.
Ale na to nic nie poradzimy.Klimat mamy taki kapryśny.
Na górę

Postautor: Gość » 22 sty 2024, o 21:08

Tłumów to nie ma na tym stoku, oj będziemy dopłacać do tego biznesu ale władza i tak powie że jest bardzo dobrze 🤔🤔
Na górę

Postautor: Gość » 22 sty 2024, o 22:50

Stok jest super.Alternatywa dla łatwej i nudnawej :) Jacni.Byle śniegu Bóg nam nie poskąpił.Wtedy i Biała i Jacnia będzie atrakcją i będzie zarabiać.Obecnie Biała jest rewelacyjna cenowo!!!
Na górę

Postautor: Rajder » 23 sty 2024, o 09:24

Podziwiam i pozdrawiam wszystkich malkontentów, serio wam się chce ? Teraz do rzeczy. Stok na Białej to super miejsce z ogromnym potencjałem. Moje argumenty:
1. Leży od północy czyli śnieg leży tu dłużej niż z drugiej strony góry
2. Jest stromy i szybki - idealny dla zaawansowanych i początkujących bowiem daje możliwość nauki w „górskich” warunkach. Jak ktoś się tu nauczy jeździć to będzie jeździł wszędzie
3. Już teraz jest możliwość wydluzenia trasy, jeżeli ktoś przejdzie się troszkę wyżej i wystartuje spod krzyża trasa wynosi prawie 800m mam nadzieje ze z czasem powstanie i tam orczyk
4. Dla poszukiwaczy przygód już teraz można spod krzyża zjechać wąwozem niemal pod sam wyciąg czyli prawie 1 km
5. Możliwość rozbudowy wyciągu - wystarczyłby mały orczyk lub taśma
6. Możliwość poszerzenia tras
7. Możliwość wytyczenia nowych tras od strony zachodniej oraz północnej - spod krzyża do drogi w lini prostej przez szerokie pola do zabudowań jest spadek o długości kilometra. Jest opcja zjazdu od strony południowej - minus brak wyciągu
8. Możliwość rozbudowy wyciągu, dodanie jeszcze jednego orczyka
Także generalnie ta góra ma nieograniczone możliwości i tak szczerze mówiąc nie potrzebuje jakiejś mega promocji bowiem osoby z naszego powiatu które jeżdżą zima dobrze wiedza co i jak a widmo kolejek nie napawa optymizmem dopóki hula tylko jeden orczyk. Samych lokalnych narciarzy i snowboardzistów jest tu tak dużo ze i tak się tworzą długie kolejki. Czy ta inwestycja była potrzebna ? Tak bo odpowiada potrzebom mieszkańców. Czy kiedykolwiek się zwróci ? Oby tak, tego sobie życzymy bo dzięki temu będzie możliwość rozwoju. Także jeżeli ktoś dotarł do końca moich wypocin to gratuluje. Mam apel do właściwości pobliskich nieruchomości - działajcie w tym kierunku, niech to się rozwija, wynajem, dzierżawa, cokolwiek, dbajcie o to miejsce bo warto !
Na górę

Postautor: Gość » 23 sty 2024, o 10:48

Podziwiam i pozdrawiam wszystkich malkontentów, serio wam się chce ? Teraz do rzeczy. Stok na Białej to super miejsce z ogromnym potencjałem. Moje argumenty:
1. Leży od północy czyli śnieg leży tu dłużej niż z drugiej strony góry....
Mam apel do właściwości pobliskich nieruchomości - działajcie w tym kierunku, niech to się rozwija, wynajem, dzierżawa, cokolwiek, dbajcie o to miejsce bo warto !
Cenny i celny wpis, a wiele z użytych w nim argumentów jest niepodważalnych.
Moje trzy grosze.
1. Ja sam w poprzednich latach pisałem na tym forum, że Biała Góra ze względu na warunki terenowe ma szansę na bycie stolicą sportów zimowych na Lubelszczyźnie. Potencjał jest niewątpliwy i olbrzymi.
2. Wydłużenie trasy do krzyża na wierzchołku Białej Góry wydaje się jak najbardziej sensowne, potrzebne i realne. Pozostaje do rozstrzygnięcia problem techniczny: jak wydłużyć wyciąg. W tej sprawie powinni wypowiedzieć się fachowcy od wyciągów.
3. Absolutnie korzystnym byłoby wybudowanie wyciągu krzesełkowego od podnóża Białej Góry do krzyża. To wydaje się jedyną szansą na "podebranie" stokowi w Chrzanowie klientów-narciarzy z Lublina i Zamościa. Budowa drogi S17 z Piask do Tomaszowa sprzyjałaby temu dodatkowo.
4. O wykorzystaniu narciarskim południowego stoku Białej Góry należy zapomnieć. To obszar objęty ochroną, bodaj Naturą 2000.
5. Również budowa trasy od krzyża do Justynówki w kierunki północnym nie wydaje się pociągająca. Budowa lepszej wersji Jacni albo Bobliwa nie przyciągnie narciarzy z Lublina i Zamościa . Oni do tamtych ośrodków mają po prostu bliżej.
6. Na dzień dobry należałoby zwiększyć prędkość istniejącego wyciągu od zaraz albo od początku przyszłego sezonu. Obecna mała prędkość to większe kolejki w soboty-niedziele i większa strata czasu na wyjazd na górę. Czy wystarczy do tego mocniejszy silnik, czy zmiana przekładni - niech rozstrzygną fachowcy.

Przeszkody w realizacji tych wszystkich zamiarów są dwie.
1.Kapryśne ostatnio zimy. Brak minusowych temperatur może położyć wszystkie plany.
2. Kasa i jeszcze raz kasa. Nie wydaje się realne, by Gmina Tomaszów sama udźwignęła finansowo dalszą rozbudowę tego obiektu, a ew. jej współpraca z Urzędem Miasta nie wydaje się najsensowniejszym wyjściem. Wielu z nas dobrze pamięta "funkcjonowanie" Białej Góry pod zarządem UM i OSiRu w Tomaszowie. Ale szanse na jakieś grube dofinansowania zawsze są, albo mogą być.
Dobrej pogody narciarskiej dla wszystkich narciarzy.
Na górę

Postautor: Gość » 23 sty 2024, o 11:49

Piknie,Panie,piknie aż mnie taka radość wzięła,że ho ho i ho.

Te potencjały to zawsze mnie zadziwiały.Ludzie je widzący też.

Napiszę tak dla ochłody rozgorączkowanych wizji.

1.Uważam,że nalezy poprzestać na obecnie wydanej kasie i przetestować możliwości zarabiania.
2.Brak parkingu to pierwsza bolączka Gorki ale co tam jak jest tanio to i kawałek można sie przejść z nartami. .

3.Ceny są najlepsze w świecie!
-----------------------------------------------------------------------

ale one są nie do utrzymania i wszyscy o tym wiedzą,nawet Ci co nie widzą potencjałów.
Na górę

Postautor: Rajder » 23 sty 2024, o 17:30

Widzisz Panie to zainteresowanie potencjałem to chyba fiksacja. Zjeździłem te górę wzdłuż i wszerz, bez wyciągu i parkingu. Korzystalem z możliwości i dalej będę korzystać. Ze tanio ? Jakoś trzeba ściągnąć klientów. W niedziele obsługa zorganizowała dodatkowy parking przy skrzyżowaniu. To pierwszy test dla Gminy w tej roli i ode mnie mają czysta karte. Czas zweryfikuje. Ja wspomniałem o zwrocie inwestycji, Ty o zarobku…
Na górę

Postautor: Gość » 23 sty 2024, o 18:05

Bez zarabiania nie ma pomyślnej przyszłości tej inwestycji.
Dorzucanie kasy nie będzie takie łatwe.Utrzymanie jest trudne.
Na górę

Postautor: Gość » 23 sty 2024, o 18:32

Bez zarabiania nie ma pomyślnej przyszłości tej inwestycji.
Dorzucanie kasy nie będzie takie łatwe.Utrzymanie jest trudne.
A kto i ile zarabia na np. torze rolkowym i kortach w OSiR w Tomaszowie albo tomaszowskich orlikach czy skateparku? Albo utrzymaniu basenu?
Na górę

Postautor: Gość » 23 sty 2024, o 20:26

Zastanawia mnie jedno,kiedy ktoś wykorzysta lokalny ludzki potencjał?
Na górę

Postautor: Gość » 23 sty 2024, o 21:02

Tylko telewizja Republika.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”