Życzymy owocnej słuzby duszpasterskiej

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 6 lis 2023, o 19:37

myślę że kler zajmuje się seksem z małolatami, pedałami, między sobą i kur.wami a wierzący katolik modlitwą
Na górę

Postautor: Gość » 6 lis 2023, o 20:33

Ireneusz Ziemiński: skutki retoryki Jezusa są katastrofalne [WYWIAD]

Z prof. Ireneuszem Ziemińskim, zajmującym się filozofią religii, rozmawiamy przy okazji premiery książki "Chrześcijaństwo. Amoralna religia", którą napisał wraz z Arturem Nowakiem

Publikację próbują zablokować organizacje katolickie. — Jezus był ważną postacią dla filozofów. Ale spróbujmy krytycznie spojrzeć na jego dziedzictwo — zwraca uwagę, mówiąc o niebezpieczeństwie

— Arcybiskup Jędraszewski przeniósł słowa Jezusa do współczesnej rzeczywistości. Jezus wcale nie był łagodny i miłosierny — ocenia

— Od lat próbuję ustalić, czy Kościół zdradził Ewangelię, czy to Ewangelia jest tak brutalna. Obawiam się, że odpowiedź jest dosyć prosta — podkreśla

— Zarówno Matka Teresa z Kalkuty, jak i Jan Paweł II walczyli o dobry wizerunek Kościoła. A dzieci czy dorośli, którzy muszą przez to cierpieć? Według Ewangelii mają zasługę

Dziwi się pan? Taki prowokacyjny tytuł w katolickim kraju.

Amoralny w sensie filozoficznym oznacza likwidujący moralność. Tak zwana etyka ewangeliczna, traktowana nawet przez niektórych niewierzących jako moralny kodeks postępowania, nie określa relacji międzyludzkich, lecz jest formą pobożności. Myśl chrześcijańska głosi, że nie po to mamy dać chleb głodnemu, że cierpi głód, ale z tego powodu, że w tym głodnym przychodzi do nas Chrystus. To on ma być zawsze na pierwszym miejscu.

W imię zbawienia?

Chrześcijaństwo, tak jak inne religie monoteistyczne, jest nastawione na realizację korzyści, którą ostatecznie ma być nagroda wieczna w niebie. Dobre uczynki w życiu doczesnym są formą gromadzenia kapitału. Moralność ewangeliczna jest bardzo niebezpieczna, wykluczająca, mówi o bliźnich w kontekście rasy, narodu czy wyznania religijnego. Zapytał pan o tytuł – tak w naszej książce jest duża doza krytyki Jezusa, nie zamierzam się jej wypierać.

To znaczy, że arcybiskup Jędraszewski, mówiąc o "tęczowej zarazie" w kontekście osób LGBT+, posługuje się językiem Chrystusa?

Słowa arcybiskupa Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie" to przeniesienie słów Jezusa do współczesnej rzeczywistości. Jezus, odnosząc się do żniw, bardzo wyraźnie mówił o oddzielaniu plonów od chwastów, ziarna od plew, skazując pewną grupę ludzi na wyniszczenie. Współcześni kaznodzieje wracają do najbardziej drastycznych formuł ewangelicznych.

A może dziś Jezus mówiłby inaczej, w końcu analizujemy język sprzed wieków?

W ten sposób wiele osób broni Jezusa, ale w Kościołach te teksty nadal są używane jako obowiązujące. Jezus wcale nie był łagodny i miłosierny, choć bardzo chcielibyśmy tak myśleć. Przyniósł radykalizację żydowskiego prawa, wskazując, że Sąd Ostateczny nie będzie dotyczył jedynie naszych uczynków, ale też intencji. Przecież nawet nieświadome, pożądliwe spojrzenie na kobietę jest równe cudzołóstwu czy gwałtowi.

https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/ireneusz-zieminski-skutki-retoryki-jezusa-sa-katastrofalne-wywiad/ge2g9k8,681c1dfa
Na górę

Postautor: Gość » 6 lis 2023, o 21:02

Lecz powiadam wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; 28 błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają. 29 Jeśli cię kto uderzy w [jeden] policzek, nadstaw mu i drugi! Jeśli bierze ci płaszcz, nie broń mu i szaty! 30 Daj każdemu, kto cię prosi, a nie dopominaj się zwrotu od tego, który bierze twoje. 31 Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie! 32 Jeśli bowiem miłujecie tych tylko, którzy was miłują, jakaż za to dla was wdzięczność?* Przecież i grzesznicy miłość okazują tym, którzy ich miłują. 33 I jeśli dobrze czynicie tym tylko, którzy wam dobrze czynią, jaka za to dla was wdzięczność? I grzesznicy to samo czynią. 34 Jeśli pożyczek udzielacie tym, od których spodziewacie się zwrotu, jakaż za to dla was wdzięczność? I grzesznicy grzesznikom pożyczają, żeby tyleż samo otrzymać. 35 Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. A wasza nagroda będzie wielka, i będziecie synami Najwyższego; ponieważ On jest dobry dla niewdzięcznych i złych. 36 Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny.
Na górę

Postautor: Gość » 6 lis 2023, o 21:42

Ps 131 (130), 1bcde. 2-3

Strzeż duszy mojej w Twym pokoju, Panie

Panie, moje serce się nie pyszni *
i nie patrzą wyniośle moje oczy.
Nie dbam o rzeczy wielkie *
ani o to, co przerasta me siły.

Strzeż duszy mojej w Twym pokoju, Panie

Lecz uspokoiłem i uciszyłem moją duszę. †
Jak dziecko na łonie swej matki, *
jak ciche dziecko jest we mnie moja dusza.
Izraelu, złóż nadzieję w Panu, *
teraz i na wieki.

Strzeż duszy mojej w Twym pokoju, Panie
Na górę

Postautor: Gość » 6 lis 2023, o 22:11

Pan Jezus Chrystus wygonił kupców i , powywracał stoły w Świątyni Jerozolimskiej.
Do Piotra powiedział:" idź precz szatanie, nie myślisz o tym co boskie, ale co ludzkie".
Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na właściwym miejscu.
Myślę, że gdyby nie miłosierny Bóg, już dawno by Ciebie np. pierdyknął grom z nieba i zabił. Myślę że Jezus Miłosierny czeka na Twoją metanoje "antyklerykał ". Z resztą każdy ma czas, do chwili śmierci biologicznej.
Pań Jezus potępiał grzech, ale jeśli człowiek żałował i zadośćuczynił Bogu i bliźniemu wybaczał
Na górę

Postautor: Gość » 7 lis 2023, o 00:02

Pan Jezus Chrystus wygonił kupców i , powywracał stoły w Świątyni Jerozolimskiej.
Do Piotra powiedział:" idź precz szatanie, nie myślisz o tym co boskie, ale co ludzkie".
Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na właściwym miejscu.
Myślę, że gdyby nie miłosierny Bóg, już dawno by Ciebie np. pierdyknął grom z nieba i zabił. Myślę że Jezus Miłosierny czeka na Twoją metanoje "antyklerykał ". Z resztą każdy ma czas, do chwili śmierci biologicznej.
Pań Jezus potępiał grzech, ale jeśli człowiek żałował i zadośćuczynił Bogu i bliźniemu wybaczał
ty jesteś głupia, rozmodlona, fanatyczka religijna. Zazwyczaj taki fanatyzm pojawia się w latach starości gdy nikt cie nie potrzebuje więc to ucieczka w świat iluzji że teraz służysz bogu. Wasz bóg niczego nie potrzebuje bo wszystko ma , ani waszych usług, pieniędzy , modlitw, NIC. Ale za to potrzebuje kler i ssie was jak pijawka czy kleszcz i mówią że to w imię boże. Do głupich ta narracja trafia bo nie mają absolutnie żadnej zdolności analizy.
Co do : ,,gdyby nie miłosierny Bóg, już dawno by Ciebie np. pierdyknął grom z nieba i zabił.'' , to zdanie pokazuje prostotę i nieuctwo, totalne odmóżdzenie. Bóg nie rzuca gromów od tego jest Zeus lub rzymski Jowisz a jest jeszcze setki innych. Pomijając to, kto zabija ludzi piorunami i za co ?, setki tysięcy zdarzeń takich było ( wytłumacz co ci mówi ,,rozum'' na ten temat). Kto podpala piorunami mienie ludzki , lasy, rozwala budowle itd. i za co to? A kto rządzi wodą, powoduje potopy, kto rządzi wulkanami, trzesieniami ziemi itd. Masz ZERO MYŚLENIA i nie ośmieszaj się babo na forum, klęknij i mów do ściany to co masz napisać tu, wyrzucisz z siebie żółć i oczyścisz głowę z jakichkolwiek myśli podczas modłów. Klep na zdrowie
Na górę

Postautor: Gość » 7 lis 2023, o 06:04

Czytanie z Księgi proroka Jeremiasza
Tak, słyszałem oszczerstwo wielu: «Trwoga dokoła! Donieście, donieśmy na niego!» Wszyscy zaprzyjaźnieni ze mną wypatrują mojego upadku: «Może da się zwieść, tak że go zwyciężymy i wywrzemy swą pomstę na nim!»
Ale Pan jest przy mnie jako potężny mocarz; dlatego moi prześladowcy ustaną i nie zwyciężą. Będą bardzo zawstydzeni swoją porażką, okryci wieczną i niezapomnianą hańbą. Panie Zastępów, Ty, który doświadczasz sprawiedliwego, patrzysz na sumienie i serce, dozwól, bym zobaczył Twoją pomstę nad nimi! Tobie bowiem powierzyłem swą sprawę.
Śpiewajcie Panu, wysławiajcie Pana. Uratował bowiem życie ubogiego z ręki złoczyńców.

Oto Słowo Boże.
Na górę

Postautor: Gość » 7 lis 2023, o 11:41

ty jesteś głupia, rozmodlona, fanatyczka religijna. Zazwyczaj taki fanatyzm pojawia się w latach starości gdy nikt cie nie potrzebuje więc to ucieczka w świat iluzji że teraz służysz bogu. Wasz bóg niczego nie potrzebuje bo wszystko ma , ani waszych usług, pieniędzy , modlitw, NIC. Ale za to potrzebuje kler i ssie was jak pijawka czy kleszcz i mówią że to w imię boże. Do głupich ta narracja trafia bo nie mają absolutnie żadnej zdolności analizy.
Co do : ,,gdyby nie miłosierny Bóg, już dawno by Ciebie np. pierdyknął grom z nieba i zabił.'' , to zdanie pokazuje prostotę i nieuctwo, totalne odmóżdzenie. Bóg nie rzuca gromów od tego jest Zeus lub rzymski Jowisz a jest jeszcze setki innych. Pomijając to, kto zabija ludzi piorunami i za co ?, setki tysięcy zdarzeń takich było ( wytłumacz co ci mówi ,,rozum'' na ten temat). Kto podpala piorunami mienie ludzki , lasy, rozwala budowle itd. i za co to? A kto rządzi wodą, powoduje potopy, kto rządzi wulkanami, trzesieniami ziemi itd. Masz ZERO MYŚLENIA i nie ośmieszaj się babo na forum, klęknij i mów do ściany to co masz napisać tu, wyrzucisz z siebie żółć i oczyścisz głowę z jakichkolwiek myśli podczas modłów. Klep na zdrowie


To była taka przenośnia z tym zabiciem przez grom, antyklerykał. 🤣😅
Resztę zostawię bez komentarza.
Nic dziwnego,że za obraze ludzi, zostajesz często zablokowany.
Na górę

Postautor: Gość » 7 lis 2023, o 18:30

Forumowy nie rozumie przenośnego sensu zwrotów. Na tym między innymi polega jego upośledzenie.
Na górę

Postautor: Gość » 7 lis 2023, o 20:25

Rz 13, 8-10
Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Rzymian

Bracia:

Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością. Kto bowiem miłuje drugiego, wypełnił Prawo. Albowiem przykazania: «Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj» i wszystkie inne – streszczają się w tym nakazie: «Miłuj bliźniego swego jak siebie samego!» Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Na górę

Postautor: Gość » 7 lis 2023, o 20:54

Forumowy nie rozumie przenośnego sensu zwrotów. Na tym między innymi polega jego upośledzenie.
Antyklerykał jest jak to on- anty-.... reprezentuje antykulture oraz cywilizacje śmierci. Z resztą wątpię żeby zrozumiał sens moich słów.
Na górę

Postautor: Gość » 8 lis 2023, o 00:10

fanatyka i czuba nikt nie rozumie, to boski cud pomieszać umysł tak, by nikt nie mógł do niego dotrzeć
Na górę

Postautor: Gość » 8 lis 2023, o 05:48

fanatyka i czuba nikt nie rozumie, to boski cud pomieszać umysł tak, by nikt nie mógł do niego dotrzeć
A pisałeś forumowy, że w Boga nie wierzysz.😂Weź się wreszcie porządnie za siebie i nie odrzucaj pomocy lekarzy. Byłeś już a Radecznicy, więc wiesz, że to nic strasznego. 😁
Na górę

Postautor: Gość » 8 lis 2023, o 18:08

Wicedyrektor Caritasu dokonał apostazji. Wyjaśnia powody: Kościół jest korporacją w najgorszym wydaniu

Wicedyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej przyznał, że dokonał apostazji. - Wpływ miało uświadomienie sobie tego, że Kościół ten nie jest drogą do świętości, lecz korporacją - i to w najgorszym wydaniu - dbającą o własny kapitał i leczący swoje przyziemne kompleksy - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

Wicedyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej Sebastian Wiśniewski rozpoczął pracę w Caritas Archidiecezji Białostockiej 16 lat temu. W 2019 roku został wicedyrektorem. 7 września postanowił odejść z Kościoła katolickiego.

- Głównie to karygodne zachowania duchownych Kościoła katolickiego o wymiarze globalnym i lokalnym oraz ich wybiórcze nauczanie o moralności i prawdach objawionych. Wymienić można: wygodnictwo życiowe duchownych na koszt naiwnych wiernych, ich pozorowana "praca zawodowa", handlowanie sakramentami i majątkiem Kościoła - postępowanie wbrew nauczaniu Pana Jezusa ("darmo otrzymaliście, darmo dawajcie"). Ponadto brak transparentności i uzasadnienia w gromadzeniu majątków przez księży i ich poczynania wbrew temu co naucza Biblia, a szczególnie Nowy Testament. Tchórzliwe ucieczki od odpowiedzialności za popełnione przestępstwa i wykroczenia, jak akty pedofilskie, gwałty, kradzieże, wyłudzenia, przestępstwa drogowe. Manipulowanie i wykorzystywanie wiernych do własnych celów. Można jeszcze wiele wymieniać. W zasadzie wszystko to, co Kościół katolicki wskazuje jako grzechy główne, czyli: pychę, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew oraz lenistwo - wyliczał.

Na moją decyzję olbrzymi wpływ miały doświadczenia z pracy w Caritasie, szczególnie zdarzenia z końcówki roku 2022 i początku 2023 roku, o czym zresztą pisała "Gazeta Wyborcza" - powiedział. - Chodzi o ucieczkę od wyjaśnienia nieprawidłowości i skandalicznych praktyk w jednym z białostockich ośrodków Caritasu, a za tym: uciekanie od prawdy i notoryczne kłamanie, brak reakcji przełożonego, czyli metropolity białostockiego abp. Józefa Guzdka na wszelkie doniesienia o wyrządzonej krzywdzie podopiecznym i pracownikom tego ośrodka. To wszystko dalekie jest od tego, czego uczy Pismo Święte i tradycja - stwierdził.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,30381959,wicedyrektor-caritasu-dokonal-apostazji-wyjasnia-powody-kosciol.html#do_st=RS&do_a=1440&do_sid=1440&do_w=57&do_v=992#s=BoxOpLink
Na górę

Postautor: Gość » 8 lis 2023, o 19:25

fanatyka i czuba nikt nie rozumie, to boski cud pomieszać umysł tak, by nikt nie mógł do niego dotrzeć
Ty jesteś fanatyk antyklerykalny 🤣
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”