O lepsze jutro Lubyczy Królewskiej

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 26 lut 2021, o 14:59

Sąd pracy może nie uwzględnić żądania pracownika uznania wypowiedzenia za bezskuteczne lub przywrócenia do pracy, jeżeli ustali, że uwzględnienie takiego żądania jest niemożliwe lub niecelowe. W takim przypadku sąd pracy orzeka o odszkodowaniu.

Skoro dyrektor sam zadecydował o uznaniu roszczeń nauczycieli to niech sam płaci. Już nigdy się nie dowiemy jakby zadecydował sąd.
Tak powinno byc ale Pan Burmistrz jest łaskawy dla poczynan dyrektora .To ciekawe ???
Na górę

Postautor: Gość » 26 lut 2021, o 15:29

To się zbiegło. Nowy burmistrz, nowy dyrektor.
Na górę

Postautor: Gość » 26 lut 2021, o 15:35

Chyba ci którzy tak się wstawiali za nauczycielami nie przewidzieli, że wystąpią o wypłatę wynagrodzeń za czas pozostawania bez pracy. Ale nauczyciele byliby głupi gdyby tego nie zrobili. Ktoś uznaje moje roszczenia więc niech płaci skoro miałem rację. Proste.
Na górę

Postautor: Gość » 26 lut 2021, o 15:50

To się zbiegło. Nowy burmistrz, nowy dyrektor.
Każdy kto zarządza finansami publicznymi powinien wiedzieć ,ze to czyjeś a nie jego.Mysle ,ze czas rozliczeń nadchodzi
Na górę

Postautor: gosciu » 26 lut 2021, o 16:17

Każdy kto zarządza finansami publicznymi powinien wiedzieć ,ze to czyjeś a nie jego.Mysle ,ze czas rozliczeń nadchodzi
A może to trąci korupcją nowych elit ? Pewnie kiedyś się dowiemy.
Na górę

Postautor: Gość » 26 lut 2021, o 16:17

Chyba ci którzy tak się wstawiali za nauczycielami nie przewidzieli, że wystąpią o wypłatę wynagrodzeń za czas pozostawania bez pracy. Ale nauczyciele byliby głupi gdyby tego nie zrobili. Ktoś uznaje moje roszczenia więc niech płaci skoro miałem rację. Proste.
Też nauczyciele myśleli tak zrobić, nie występować o wynagrodzenia. Prawdopodobnie tak zostały skonstruowane wyroki. Ale ktoś przytomnie im doradził by wystąpili bowiem w przeciwnym wypadku zasiądą na ławach oskarżenia razem z burmistrzem i dyrektorem szkoły za obejście prawa (wynagrodzenie jest świadczeniem niezbywalnym, musi wziąć). Dobrze byłoby by byli tacy co nie wystąpili do sądu, mielibyśmy wiedzę jakim torem biegną sprawy. Jak śledczy dobrze dadzą w dupsko dyrektorowi, to powie jak to "było z góry ustalone" (tak mówił rok temu na sesji Rady Miasta).
Na górę

Postautor: Gość » 26 lut 2021, o 17:42

Do jakiej ugody ?Dyrektor sam zdecydował ,ze uznaje roszczenia nauczycieli zwolnionych ,Przykro ze tego nie rozumiecie .
To było do przewidzenia. Jak zaczyna się coś dziać, to nie ma żadnych kolesi ani doradców. Najlepiej zwalić wszystko na dyrektora, umyć od wszystkiego rączki i "to nie ja ...".
Szkoda mi tego dyrektora, bo gdyby wiedział, jak to się skończy, nie dałby się tak udupić.
Na górę

Postautor: Ona 123 » 26 lut 2021, o 21:53

Wszystkich szkoda którzy dostali się do stołków, nie wiedzieli że trzeba mieć jakąś wiedzę. Dobrze że kasa się zgadza.
Na górę

Postautor: kat-olik » 26 lut 2021, o 22:16

To było do przewidzenia. Jak zaczyna się coś dziać, to nie ma żadnych kolesi ani doradców. Najlepiej zwalić wszystko na dyrektora, umyć od wszystkiego rączki i "to nie ja ...".
Szkoda mi tego dyrektora, bo gdyby wiedział, jak to się skończy, nie dałby się tak udupić.
Kłania się powszechna obowiązująca na całym świecie stara zasada prawa rzymskiego: "Nieznajomość prawa szkodzi". Poziom wykształcenia tego dyrektora działa na jego niekorzyść. Ponieważ gmina jest bankrutem, nie ma możliwości wykonać wyrok sądu, nie może zaciągać kredytów wysokości ponad milion złotych. Ponieważ wyroki te są po uznaniu pozwów -nigdy się nie przedawniają i mają klauzulę natychmiastowej wykonalności z urzędu. Ciekawostką w sprawie jest fakt, że odsetki za rok zwłoki w wypłacie tych wynagrodzeń wynoszą 87, tys. złotych = 1250000 zł x 7% :100.
Gdyby to zdarzyło się w Chinach to cała trójca (burmistrz,dyrektor i sędzina) od roku funkcjonowali by już jako przeszczepy w innych organizmach ludzkich. W Niemczech już by odsiedzieli półtora roku wyroku.
Na górę

Postautor: niewazne » 26 lut 2021, o 22:25

a Wy nadal o jednym... kiedy to się skończy w tej gminie? pytanie retoryczne.
Na górę

Postautor: Aaas » 26 lut 2021, o 22:37

a Wy nadal o jednym... kiedy to się skończy w tej gminie? pytanie retoryczne.
Oni o jednym... kasa,kasa i kto więcej zarobi:/
Na górę

Postautor: Gość » 26 lut 2021, o 22:39

Oni o jednym... kasa,kasa i kto więcej zarobi:/
Akurat ostatnie wpisy są o wypłacaniu nauczycielom wynagrodzeń za okres pozostawania bez pracy w związku z uznaniem ich żądań przez dyrektora. Ponad milion złotych. Skoro uznali więc niech płacą. I temat by się skończył.
Na górę

Postautor: Aaas » 26 lut 2021, o 22:44

Czas na zmiany w szkole i gminie... będą napewno te lepsze czasy;)
Na górę

Postautor: Beata » 27 lut 2021, o 00:31

Akurat ostatnie wpisy są o wypłacaniu nauczycielom wynagrodzeń za okres pozostawania bez pracy w związku z uznaniem ich żądań przez dyrektora. Ponad milion złotych. Skoro uznali więc niech płacą. I temat by się skończył.
No tak bogata gmina mion w tą milion w tamtą stać nas po co nam drogi chodniki ...
Na górę

Postautor: Cis 67 » 27 lut 2021, o 00:49

O dwóch lat tak szczekacie ale jest wręcz odwrotnie. Wszystkie wasze przepowiednie nie sprawdzają się. Jakbym słyszał Balcerowicza wszystko się zawali, krach finansów, komornik, więzienia, szkoła, dyrektor, nauczyciele, sądziowie, wójt, wojewoda itd. Wszystkich do więzienia. Wojewoda został ministrem, sędziowie i prokuratorzy też nie siedzą i po jaką cholerę...piszecie dalej te herezje.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”