O lepsze jutro Lubyczy Królewskiej

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Anty2691 » 18 kwie 2021, o 14:30

Z racji tzw.pandemii nie mam możliwości wglądu do raportów z wyników nauczania w naszym województwie. Ale jeśli to prawda, że szkoła z Machnowa jest przed z Lubyczy, to wystawia to marne świadectwo nauczycielom z Lubyczy. Mam na uwadze, że warunki środowiskowe mają duży wpływ na wyniki nauczania. Dzieci z Lubyczy pochodzą z rodzin o znacznie lepszych warunkach życia, niejednokrotnie mają w domu drugą szkołę. Ktoś powie, że jaka płaca taka praca. W Lubyczy rekordowa liczba nauczycieli pracuje na części etatu, co dopuszczalne jest tylko w wyjątkowych, jednostkowych sytuacjach.
Nauczyciele dali świadectwo swej wartości, dając się sprowadzić do roli chłopa pańszczyźnianego w XXI wieku !!!
Dziękuję!To oznacza ,że wieść gminna prawdę niesie.Ale nie rozumię ostatniego przez Ciebie napisanego zdania.Jeśli to możliwe to proszę o jego rozwinięcie.
Na górę

Postautor: belfer » 18 kwie 2021, o 18:55

Dziękuję!To oznacza ,że wieść gminna prawdę niesie.Ale nie rozumię ostatniego przez Ciebie napisanego zdania.Jeśli to możliwe to proszę o jego rozwinięcie.
Niniejszym odpowiadam "Anty2691" :
1.Pominięto ważną kategorię analfabetów funkcjonalnych - ludzi umiejących czytać ale nie rozumieją czytanego tekstu.Istnieje uzasadnione podejrzenie, że takim analfabetą (wskazują jego dotychczasowe działania w Lubyczy) jest aktualny minister edukacji i nauki !!!
2.Użycie pojęcia "chłopa pańszczyźnianego" było niefortunnym skrótem myślowym, z obrazą dla tych chłopów, uczestniczących w bitwie pod Batohem w 1652 roku.Tu zmuszony jestem do poczynienia wyjaśnień, ponieważ nikt z absolwentów wyższych studiów historycznych (a zagadnąłem takich sześciu) nie słyszał o takiej bitwie. I to mimo tego, że ta bitwa była największą klęską armii Polskiej w jej dziejach, a historycy twierdzą, że największą klęską armii państwowej w dziejach historii nowożytnej świata. W bitwie tej zginęła cała 25-cio tysięczna armia w raz z dowództwem w 100%. Zginęła w bitwie (i dorżnięta po bitwie) stoczonej z chłopami pańszczyźnianymi i ich potomkami - Kozakami.
Na górę

Postautor: Uno » 18 kwie 2021, o 19:41

Wspomniana Pani dyrektor jest nauczycielem z powołania. Pamiętam gdy jeszcze uczyła moje dzieci w hrebennym. One same już dorosłe wspominają ja z przyjemnością. Nic dziwnego że szkoła pod jej opieką kwitnie.

✓✓✓✓✓
PANI M. W MACHNOWIE TEZ moje dziecko UCZYLA ALE BEZ WIELKICH REWELACJI
WYSOKIE WYNIKI TO ZAWSZE OGROMNA PRACA NAUCZYCIELI A NIE DYREKTORA. TO ONI NAUCZAJA. NASZE DZIECI ZAWSZE MIALY TU DRUGI 🏡
W MACHNOWSKIEJ SZKOLE ZAWSZE DZIALO SIE DOBRZE I DUZO DOBREGO.
Na górę

Postautor: Anty2691 » 18 kwie 2021, o 20:12

Niniejszym odpowiadam "Anty2691" :
1.Pominięto ważną kategorię analfabetów funkcjonalnych - ludzi umiejących czytać ale nie rozumieją czytanego tekstu.Istnieje uzasadnione podejrzenie, że takim analfabetą (wskazują jego dotychczasowe działania w Lubyczy) jest aktualny minister edukacji i nauki !!!
2.Użycie pojęcia "chłopa pańszczyźnianego" było niefortunnym skrótem myślowym, z obrazą dla tych chłopów, uczestniczących w bitwie pod Batohem w 1652 roku.Tu zmuszony jestem do poczynienia wyjaśnień, ponieważ nikt z absolwentów wyższych studiów historycznych (a zagadnąłem takich sześciu) nie słyszał o takiej bitwie. I to mimo tego, że ta bitwa była największą klęską armii Polskiej w jej dziejach, a historycy twierdzą, że największą klęską armii państwowej w dziejach historii nowożytnej świata. W bitwie tej zginęła cała 25-cio tysięczna armia w raz z dowództwem w 100%. Zginęła w bitwie (i dorżnięta po bitwie) stoczonej z chłopami pańszczyźnianymi i ich potomkami - Kozakami.
Bardzo dziękuję za odpowiedź,petardę.Czy jeżeli chodzi o pkt2 ,to mam rozumieć,że armia polska była źle dowodzona? Czy swoim skrótem myślowym przekazujesz to,że każdy Polak ma prawo do dobrego rządzenia przez np. premiera ,ministra ,wojewodę,wójta lub dyrektora? Ja jakoś z prawa do do należytego rządzenia (które mi przysługuje) państwem przez ładnych kilka lat skorzystać nie mogę.Jeśli chodzi o bitwę pod Batohem,to Ukraińcy bardzo się nią chełpią . Pozdrawiam!
Na górę

Postautor: belfer » 18 kwie 2021, o 21:45

Bardzo dziękuję za odpowiedź,petardę.Czy jeżeli chodzi o pkt2 ,to mam rozumieć,że armia polska była źle dowodzona? Czy swoim skrótem myślowym przekazujesz to,że każdy Polak ma prawo do dobrego rządzenia przez np. premiera ,ministra ,wojewodę,wójta lub dyrektora? Ja jakoś z prawa do do należytego rządzenia (które mi przysługuje) państwem przez ładnych kilka lat skorzystać nie mogę.Jeśli chodzi o bitwę pod Batohem,to Ukraińcy bardzo się nią chełpią . Pozdrawiam!
Ciekawe jest to, że o tej bitwie nie wiedzieli również absolwenci uniwerku kończonego za PRL-u. Klęska ta była wynikiem braku rozpoznania sił przeciwnika. Kiedy husaria zobaczyła ogromny tłum kozaków wspieranych przez Tatarów, pierwsza dała "dyla" z pola walki. Wynik bitwy był wynikiem złego dowodzenia. Ciekawostką historyczną jest to, że tylko przypadek sprawił, że dywizja gen. Andersa nie została wybita co do "nogi" pod Monte Cassino. Brygada spadochroniarzy SS widząc przypadkowo zabłąkany na tyłach oddział Francuzów wycofał się w zorganizowany sposób z bronionego opactwa. Umożliwiło to zajęcie ich już nie bronionych pozycji. Niektórzy historycy twierdzą, że Churchill tak skomentował tą masakrę - "Polacy to naród bohaterów i głupców". Po 30-tu latach tzw. wolności prawie 40-to milionowy naród zamiast historii ma mity.
Na górę

Postautor: Sarna » 19 kwie 2021, o 12:33

Wspomniana Pani dyrektor jest nauczycielem z powołania. Pamiętam gdy jeszcze uczyła moje dzieci w hrebennym. One same już dorosłe wspominają ja z przyjemnością. Nic dziwnego że szkoła pod jej opieką kwitnie.

✓✓✓✓✓
PANI M. W MACHNOWIE TEZ moje dziecko UCZYLA ALE BEZ WIELKICH REWELACJI
WYSOKIE WYNIKI TO ZAWSZE OGROMNA PRACA NAUCZYCIELI A NIE DYREKTORA. TO ONI NAUCZAJA. NASZE DZIECI ZAWSZE MIALY TU DRUGI 🏡
W MACHNOWSKIEJ SZKOLE ZAWSZE DZIALO SIE DOBRZE I DUZO DOBREGO.
Czy te wpisy mają coś wspólnego z tym, że w tym roku kończy się kadencja pani dyrektor.
Na górę

Postautor: Anty2691 » 19 kwie 2021, o 13:14

Czy te wpisy mają coś wspólnego z tym, że w tym roku kończy się kadencja pani dyrektor.
Sarna! A może Ty miałabyś chęć zostać dyrektorem szkoły?
Na górę

Postautor: Helena » 19 kwie 2021, o 15:46

Mnie interesuje zdanie że ,,Dzieci z Lubyczy pochodzą z rodzin o znacznie lepszych warunkach życia, obrażanie dzieci z innych miejscowości i ich rodziców czy to na miejscu? Zapewniam że dzieci z Machnowa i okolic mają również wysokie standardy jeśli chodzi o warunki życia a opieka ich rodziców w niczym nie jest gorsza od ,,miastowych "bo nie ważne gdzie mieszkasz ważne jakim jesteś człowiekiem.I proszę nie obrażać ani dzieci ani rodziców.Edukacja w Szkole Podstawowej w Machnowie jak widać jest na dobrym poziomie np. w tamtym roku szkolnym sięgnęli dość wysoko na tle całego województwa .Co do pani dyrektor M jak widać sprawdza się na swoim stanowisku więc mniej jadu i zazdrości ludzie
Na górę

Postautor: belfer » 19 kwie 2021, o 17:19

Mnie interesuje zdanie że ,,Dzieci z Lubyczy pochodzą z rodzin o znacznie lepszych warunkach życia, obrażanie dzieci z innych miejscowości i ich rodziców czy to na miejscu? Zapewniam że dzieci z Machnowa i okolic mają również wysokie standardy jeśli chodzi o warunki życia a opieka ich rodziców w niczym nie jest gorsza od ,,miastowych "bo nie ważne gdzie mieszkasz ważne jakim jesteś człowiekiem.I proszę nie obrażać ani dzieci ani rodziców.Edukacja w Szkole Podstawowej w Machnowie jak widać jest na dobrym poziomie np. w tamtym roku szkolnym sięgnęli dość wysoko na tle całego województwa .Co do pani dyrektor M jak widać sprawdza się na swoim stanowisku więc mniej jadu i zazdrości ludzie
Pani Heleno stwierdzenie, że standard życia mieszkańców tzw. miasta Lubycza jest wyższy niż Machnowa Nowego wraz z przyległościami nie jest żadną obrazą tylko oceną obiektywnie istniejącej sytuacji. Ocena ta dotyczy ogółu mieszkańców a nie wybranych jednostek. Nie ulega wątpliwości,że duży wpływ na wyniki nauczania i wychowania ma środowisko rodzinne. Tym większe uznanie dla nauczycieli szkoły z Machnowa, którzy potrafią wyzwolić motywację tych dzieci do nauki. Najlepszym sposobem realizacji tego celu jest przykład własny nauczyciela i jego osobowość. Chciałoby się powiedzieć - trwaj chwilo !
Na górę

Postautor: Anty2691 » 19 kwie 2021, o 17:52

Pani Heleno stwierdzenie, że standard życia mieszkańców tzw. miasta Lubycza jest wyższy niż Machnowa Nowego wraz z przyległościami nie jest żadną obrazą tylko oceną obiektywnie istniejącej sytuacji. Ocena ta dotyczy ogółu mieszkańców a nie wybranych jednostek. Nie ulega wątpliwości,że duży wpływ na wyniki nauczania i wychowania ma środowisko rodzinne. Tym większe uznanie dla nauczycieli szkoły z Machnowa, którzy potrafią wyzwolić motywację tych dzieci do nauki. Najlepszym sposobem realizacji tego celu jest przykład własny nauczyciela i jego osobowość. Chciałoby się powiedzieć - trwaj chwilo !
Do tekst! Treść zrozumiała.
Na górę

Postautor: Anty2691 » 19 kwie 2021, o 18:07

Pani Heleno stwierdzenie, że standard życia mieszkańców tzw. miasta Lubycza jest wyższy niż Machnowa Nowego wraz z przyległościami nie jest żadną obrazą tylko oceną obiektywnie istniejącej sytuacji. Ocena ta dotyczy ogółu mieszkańców a nie wybranych jednostek. Nie ulega wątpliwości,że duży wpływ na wyniki nauczania i wychowania ma środowisko rodzinne. Tym większe uznanie dla nauczycieli szkoły z Machnowa, którzy potrafią wyzwolić motywację tych dzieci do nauki. Najlepszym sposobem realizacji tego celu jest przykład własny nauczyciela i jego osobowość. Chciałoby się powiedzieć - trwaj chwilo !
Dobry tekst !Treść zrozumiała. Heleno! Jeśli szkoła w Machnowie N. jest jedną z wiodących to b. miło słyszeć mi mieszkańcowi gminy.Wy Rodzice bądżcie dumni z tego miłego powodu.Wasze dzieci niech mają poczucie zadowolenia a nauczyciele niech pod wodzą Pani Dyrektor niech zbierają splendor.
Na górę

Postautor: Gość » 19 kwie 2021, o 18:19

Pani Heleno stwierdzenie, że standard życia mieszkańców tzw. miasta Lubycza jest wyższy niż Machnowa Nowego wraz z przyległościami nie jest żadną obrazą tylko oceną obiektywnie istniejącej sytuacji. Ocena ta dotyczy ogółu mieszkańców a nie wybranych jednostek. Nie ulega wątpliwości,że duży wpływ na wyniki nauczania i wychowania ma środowisko rodzinne. Tym większe uznanie dla nauczycieli szkoły z Machnowa, którzy potrafią wyzwolić motywację tych dzieci do nauki. Najlepszym sposobem realizacji tego celu jest przykład własny nauczyciela i jego osobowość. Chciałoby się powiedzieć - trwaj chwilo !
Co Ty tam wiesz człowieku to Lubycy "nauczyciele" się skarżą na około że mają popegerowskie dzieci dlatego takie słabe wyniki w Machnowie się chyba nie skarżą tz. nie ma popegerowskich dzieci ... ja tak sobie myślę jednak że problemem w Lubyczy są nie dzieci a "popegerowscy" nauczyciele
Na górę

Postautor: Gość » 19 kwie 2021, o 19:13

Co Ty tam wiesz człowieku to Lubycy "nauczyciele" się skarżą na około że mają popegerowskie dzieci dlatego takie słabe wyniki w Machnowie się chyba nie skarżą tz. nie ma popegerowskich dzieci ... ja tak sobie myślę jednak że problemem w Lubyczy są nie dzieci a "popegerowscy" nauczyciele
Podaj ich do sądu za to, że nie nauczyli Cię pisać. I tyle w temacie.
Na górę

Postautor: kolololo » 19 kwie 2021, o 19:23

Ciekawe jest to, że o tej bitwie nie wiedzieli również absolwenci uniwerku kończonego za PRL-u. Klęska ta była wynikiem braku rozpoznania sił przeciwnika. Kiedy husaria zobaczyła ogromny tłum kozaków wspieranych przez Tatarów, pierwsza dała "dyla" z pola walki. Wynik bitwy był wynikiem złego dowodzenia. Ciekawostką historyczną jest to, że tylko przypadek sprawił, że dywizja gen. Andersa nie została wybita co do "nogi" pod Monte Cassino. Brygada spadochroniarzy SS widząc przypadkowo zabłąkany na tyłach oddział Francuzów wycofał się w zorganizowany sposób z bronionego opactwa. Umożliwiło to zajęcie ich już nie bronionych pozycji. Niektórzy historycy twierdzą, że Churchill tak skomentował tą masakrę - "Polacy to naród bohaterów i głupców". Po 30-tu latach tzw. wolności prawie 40-to milionowy naród zamiast historii ma mity.
[/quote]

"nasz uczony historyk <belfer>" (powołując sie na anonimowych historyków) na swój użytek i pewnie ku osobistej naukowo-bezstronnej radości zrobił z jednej z przegranych bitew, w wyniki której zginęło 8,5 tys (https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Batohem) największą klęskę w dziejach, z 25-cioma tys poległych. Można? A jakże, można, nie nauka lecz chęć szczera zrobią z ciebie belfera. Z wyższością nad niedouczonymi historykami rozpisuje się o chłopach pańszczyźnianych, którzy gładko rozgromili wojska Rzeplitej, pomijając że Chmielnicki nie był wodzem tychże chłopów tylko kozaków (https://pl.wikipedia.org/wiki/Kozacy), ale przecież uczeni historycy nie przejmują się takimi niuansami, bo "nieuczeni" i tak to łykną jak młode pelikany dziękując za uczone wywody. I taki "uczony", pewnie w poczuciu własnej wyższości, pozwala sobie insynuować, że obecny minister jest analfabetą! Panie "uczony" belfrze "pycha kroczy przed upadkiem", trochę pokory (prawdziwego uczonego), mniej zawiści, może kiedyś i do "belfra" uśmiechnie się szczęście i będzie mógł odmitologizować caaaaaałą historię, a jako najważniejszą prawdę każe nagłaśniać krytykujące Polaków wypowiedzi i dzieła, tak jak np. uczeni Engelking i Grabowski
Na górę

Postautor: belfer » 19 kwie 2021, o 21:27

Pójdź kolololo ja Cię historii będę uczył! Zamieszczony przez Ciebie tekst świadczy o trudności w sztuce pisania i czytania.Naginasz historie zgodnie z dzisiejszymi czasami. Do powstrzymania wyprawy Chmielnickiego król wyprawił na czele armii 25 tysięcznej hetmana koronnego J.Kalinowskiego z jego synem. W czasie tej nieudolnie prowadzonej bitwy zginęło około 8 tys. wojska polskiego wraz z całym dowództwem. Pozostali zostali wzięci do niewoli i zarżnięci m.in. brat króla J.Sobieskiego starosta krasnostawski M.Sobieski. Kozacy to byli zbiegli chłopi pańszczyźniani z terenów Rzeczpospolitej, Ks.Litewskiego, Rusi, przestępcy m.in.z Turcji. Po bitwie pod Beresteczkiem (1651) Polacy zarżnęli ok.30 tys. Kozaków i ich rodzin. Mimo to odbudowali się już po roku do tego stopnia ( m.in. dzięki zbiegłym chłopom) do tego stopnia,że urządzili taką rzeź pod Batohem. Bitwa różnie przedstawiana i kompletnie pomijana w historii.
Nie przypadkowo połączyłem ją z bitwą pod Monte Cassino gdzie na skutek fatalnego dowodzenia ośmiuset spadochroniarzy przez 5 miesięcy dosłownie masakrowało wojska alianckie z Polakami na czele.Którzy się w dodatku się nie poddali, pozostawiając rannych bezpiecznie się wycofali. Weterani-hitlerowcy z Monte Cassino w roku 2014 wystąpili do mera tego miasta o wmurowanie ich pamiątkowej tablicy. Mer miasta odmówił oświadczając, że nie ulega wątpliwości, że ich waleczność stawia ich w rzędzie bohaterów, ale odmawia ponieważ walczyli w imię niesłusznej idei. Porównywanie jej w historiografii zachodniej do bitwy pod Stalingradem czy Kurskiem jest nie poważne. Tu 800 Niemców a pod Kurskiem półtora miliona. Monte Cassino już nie maiło żadnego znaczenia militarnego, pod Kurskiem osatecznie złamana została militarna potęga Niemiec.
Żeby wyczerpać temat rzezi zacytuję wg anglosaskiego źródła: "W Jasenevacu ( obozie gdzie Chorwaci więzili Serbów) odbywały się zawody w podrzynaniu gardeł Serbom) doniesiono, że strażnik i były franciszkanin ksiądz Petar Brzica wygrał taki konkurs 29 sierpnia 1942 roku po poderżnięciu gardła 1360 więźniom jednej nocy."
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”